Hotel lublin i okolice | Dwór Sanna luksusowy hotel 58km od Lublina - rezerwuj online!

Pendzoki

Pendzok w lokalnej gwarze kocudzkiej oznacza rower. Gwara używana jest przez starszych mieszkańców Kocudzy, Dzwoli, Krzemienia i w innych okolicznych wioskach w powiecie janowskim.

 
Pendzok oferowany przez obserwatorzy.pl  to  4 osobowy  rower napędzany przez cztery osoby, siłą mięśni nóg. Czterokołowy pojazd, wyposażony w grube 16” opony, pełne zawieszenie (amortyzatory + sprężyny), umożliwiające jazdę po drogach gruntowych, elastyczna rama w taki sposób, że wszystkie koła mają kontakt z podłożem przez cały czas, także podczas jazdy po nierównym terenie. Fotele wykonane z materiału tekstylnego który jest odporny na warunki atmosferyczne i szybko schnie, fotele w sposób płynny regulowane na ramie na dystansie 37 cm, umożliwiające aktywną jazdę zarówno dzieciom od 6-go roku życia jak i osobom dorosłym. Wygodna pozycja oraz stabilna konstrukcja umożliwia przejażdżki pendzokiem osobom niepełnosprawnym. Pendzok wyposażony jest w  bagażnik (nośność do 75 kg), posiada demontowaną ławkę do przewozu 3 małych dzieci, wyposażoną w pasy bezpieczeństwa. Atutem pojazdu jest możliwość zmiany przełożeń przez każdego z pedałujących, biegi regulowane indywidualnie w trzech zakresach przełożeń w zależności od kondycji użytkowników, hamulce bębnowe na 4 kołach. Orientacyjne wymiary pojazdu: długość 2,8 m, szerokość 1,32 m, waga  114 kg. Pojemność: 4 osoby dorosłe oraz 1-3 dzieci.
 
 
 
Pendzok dostarcza  niezapomnianych wrażeń podczas wypraw z rodziną, z przyjaciółmi, osobom niepełnosprawnym, w czasie firmowych spotkań integracyjnych oraz wycieczkach szkolnych. 
Dzięki wygodnym fotelom i komfortowemu zawieszeniu, jazda po drogach gruntowych nie stanowi problemu. Idealny do jazdy po trasach rowerowych lub odkrywaniu nieoznakowanych szlaków z GPS.
 
Na  wyprawy pendzokami zapraszamy  nie tylko w dolinie rzeki Bukowa, na granicy Lubelszczyzny i Podkarpacia, ale również w Leśnym Skarbcu, w obszarze Lasów Janowskich oraz Roztocza Zachodniego.
 
 

 

 

 www.cyclokayakstep.pl

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności

OK, zamknij