Hotel lublin i okolice | Dwór Sanna luksusowy hotel 58km od Lublina - rezerwuj online!

Pendzoki

Pendzok w lokalnej gwarze kocudzkiej oznacza rower. Gwara używana jest przez starszych mieszkańców Kocudzy, Dzwoli, Krzemienia i w innych okolicznych wioskach w powiecie janowskim.

 
Pendzok oferowany przez obserwatorzy.pl  to  4 osobowy  rower napędzany przez cztery osoby, siłą mięśni nóg. Czterokołowy pojazd, wyposażony w grube 16” opony, pełne zawieszenie (amortyzatory + sprężyny), umożliwiające jazdę po drogach gruntowych, elastyczna rama w taki sposób, że wszystkie koła mają kontakt z podłożem przez cały czas, także podczas jazdy po nierównym terenie. Fotele wykonane z materiału tekstylnego który jest odporny na warunki atmosferyczne i szybko schnie, fotele w sposób płynny regulowane na ramie na dystansie 37 cm, umożliwiające aktywną jazdę zarówno dzieciom od 6-go roku życia jak i osobom dorosłym. Wygodna pozycja oraz stabilna konstrukcja umożliwia przejażdżki pendzokiem osobom niepełnosprawnym. Pendzok wyposażony jest w  bagażnik (nośność do 75 kg), posiada demontowaną ławkę do przewozu 3 małych dzieci, wyposażoną w pasy bezpieczeństwa. Atutem pojazdu jest możliwość zmiany przełożeń przez każdego z pedałujących, biegi regulowane indywidualnie w trzech zakresach przełożeń w zależności od kondycji użytkowników, hamulce bębnowe na 4 kołach. Orientacyjne wymiary pojazdu: długość 2,8 m, szerokość 1,32 m, waga  114 kg. Pojemność: 4 osoby dorosłe oraz 1-3 dzieci.
 
 
 
Pendzok dostarcza  niezapomnianych wrażeń podczas wypraw z rodziną, z przyjaciółmi, osobom niepełnosprawnym, w czasie firmowych spotkań integracyjnych oraz wycieczkach szkolnych. 
Dzięki wygodnym fotelom i komfortowemu zawieszeniu, jazda po drogach gruntowych nie stanowi problemu. Idealny do jazdy po trasach rowerowych lub odkrywaniu nieoznakowanych szlaków z GPS.
 
Na  wyprawy pendzokami zapraszamy  nie tylko w dolinie rzeki Bukowa, na granicy Lubelszczyzny i Podkarpacia, ale również w Leśnym Skarbcu, w obszarze Lasów Janowskich oraz Roztocza Zachodniego.
 
 

 

 

 www.cyclokayakstep.pl

This website uses COOKIES.

By browsing it you accept our cookies policy, according to your browser settings. Read more about Privacy Policy

OK, close