Vineyard

Produkujemy naturalne i diadynamiczne wina w zgodzie z naturą. Pomysł na winnicę zrodził się prawie dekadę temu, kiedy nasza rodzina wypatrzyła piękny stok – idealnie nadawał się pod uprawę winorośli. Swoje marzenie o własnej winnicy dość szybko wcieliliśmy w życie i już w 2012 roku ruszyliśmy z pierwszymi nasadzeniami. Roztocze jest najbardziej nasłonecznionym regionem w Polsce, dzięki czemu mieliśmy idealne warunki do prowadzenia uprawy. Obecnie powierzchnia winnicy liczy trzy hektary, a jej obszar z roku na roku powiększa się o kolejne nasadzenia. Pierwszymi nasadzonymi szczepami były regent oraz solaris. Obecnie w Dworze Sanna wina powstają także ze szczepów seyval blanc, muscaris, johanniter i riesling, z których produkowane są naturalne i biodynamiczne wina spokojne, musujące oraz pét-naty. Wina Dworu Sanna są doceniane przez znawców, sommelierów oraz nagradzane w międzynarodowych konkursach – w 2015 wino Solaris zdobyło Złoty Medal w Międzynarodowym Konkursie Galicja Vitis, a Johanniter w 2016 otrzymało Złoty Korek w Poznaniu. Codzienna praca w winnicy to aktywność wyłącznie rodzinna, całą swoją energię i zaangażowanie przekuwamy w najlepsze wino.

Zwiedzanie winnicy

Pomysł na winnicę zrodził się prawie dekadę temu, kiedy nasza rodzina wypatrzyła piękny stok – idealnie nadawał się pod uprawę winorośli. Swoje marzenie o własnej winnicy dość szybko wcieliliśmy w życie i już w 2012 roku ruszyliśmy z pierwszymi nasadzeniami regenta oraz solarisa. Obecnie winnica ma 3 hektary, a jej obszar z roku na roku powiększa się o kolejne nasadzenia. Obecnie w Dworze Sanna wina powstają także ze szczepów seyval blanc, muscaris i johanniter, z których produkowane są naturalne i biodynamiczne wina spokojne, musujące oraz pét-naty. Dziś możemy się cieszyć wieloma winami własnej produkcji, które są doceniane na arenie międzynarodowej. Podczas zwiedzania rodzina Nizio oprowadzi po winnicy i wytłumaczy jak produkują wina i na czym polega uprawa biodynamiczna, następnie zaprowadzi do miejsca, gdzie wina są wytwarzane, butelkowane, a następnie leżakują i zaproszą do wspólnej degustacji nowych roczników.

Organizujemy również prywatne oprowadzania. Chęć rezerwacji można zgłosić w recepcji obiektu, telefonicznie pod numerem 606 112 473 lub mailowo: recepcja@dworsanna.pl

Nasze wina

W naszej winnicy produkujemy wina szczepów takich jak: solaris, regent, seyval blanc, muscaris i johanniter, z których produkowane są naturalne i biodynamiczne wina spokojne, musujące oraz pét-naty. Nasze wina produkujemy w sposób całkowicie naturalny, dbamy o otaczające nas środowisko, nie używamy żadnej chemii – kochamy naturę i zwierzęta! Niesamowicie miło nam podzielić się z Wami naszymi produktami, które jest efektem ogromnej i szczerej pasji.

Nagrody:

  • Złoty Medal w Międzynarodowym Konkursie Galicja Vitis 2015, w którym brało udział 416 win z 11 krajów
  • Złoty Korek za wino musujące Johanniter 2016 oraz Brązowy Korek: Dwór Sanna Młody Pomarańcz 2018 w konkursie Polskie Korki 2019

Oferta win Dworu Sanna

Mineralne wino o aromatach dojrzałego jabłka i wanilii. Dzięki swojej pikantności pochodzącej z krótkiej maceracji świetnie wzmacnia apetyt oraz komponuje się z wieloma daniami.

Ma intensywny aromat tropikalnych owoców, można w nim wyczuć m.in. brzoskwinię czy morelę. W ustach wino jest zbalansowane, dzięki czemu daje poczucie orzeźwienia oraz lekkiej słodyczy.

Dzięki intensywnym aromatom czarnej porzeczki, jabłka i miodu możemy poczuć się jak w owocowym sadzie.

To mineralne wino o dobrze zbudowanym oleistym smaku. Jego lekką kwasowość przełamuje nuta słodkiego agrestu. Idealne dla miłośników półwytrawnych win, których na pewno zaskoczy swoją niepowtarzalną strukturą.

Gdzie można znaleźć nasze wina stacjonarnie?

Restauracje:

KLONN

Index

Wide Header

About

https://warmiaresort.pl

http://www.cytrynynapowislu.pl

http://casablancawaw.com.pl

 

Sklepy:

http://selekcjawin.pl

http://www.merloteka.pl

https://spot.poznan.pl

https://darwina.pl

http://centrumwina.pl

Strona główna