Winnica

Produkujemy naturalne i ekologiczne wina w zgodzie z naturą.

Pomysł na winnicę zrodził się prawie dekadę temu, kiedy nasza rodzina wypatrzyła piękny stok – idealnie nadawał się pod uprawę winorośli. Swoje marzenie o własnej winnicy dość szybko wcieliliśmy w życie i już w 2012 roku ruszyliśmy z pierwszymi nasadzeniami. Roztocze jest najbardziej nasłonecznionym regionem w Polsce, dzięki czemu mieliśmy idealne warunki do prowadzenia uprawy. Obecnie powierzchnia winnicy liczy trzy hektary, a jej obszar z roku na roku powiększa się o kolejne nasadzenia. Pierwszymi nasadzonymi szczepami były regent oraz solaris. Obecnie w Dworze Sanna wina powstają także ze szczepów seyval blanc, muscaris, johanniter i riesling, z których produkowane są naturalne wina spokojne, musujące oraz pét-naty. Wina Dworu Sanna są doceniane przez znawców, sommelierów oraz nagradzane w międzynarodowych konkursach – w 2015 wino Solaris zdobyło Złoty Medal w Międzynarodowym Konkursie Galicja Vitis, a Johanniter w 2016 otrzymało Złoty Korek w Poznaniu. Codzienna praca w winnicy to aktywność wyłącznie rodzinna, całą swoją energię i zaangażowanie przekuwamy w najlepsze wino.

Zwiedzanie winnicy

Jesteście miłośnikami wina i chcielibyście dowiedzieć się jak wygląda jego produkcja? Jak wygląda uprawa ekologiczna? Co kryje się pod pojęciem biodynamiki? Na wspólnym spacerze z chęcią opowiemy Wam jak wygląda cały proces powstawania tego wyjątkowego trunku: pokażemy wszystkie rosnące szczepy i wytłumaczymy czym się różnią, zdradzimy jakie wyzwania stoją za uprawą całkowicie naturalną, jak pozyskujemy sok z winogron i na koniec zaprowadzimy Was do miejsca, gdzie wina są wytwarzane, butelkowane, a następnie leżakują. Podczas wspólnej degustacji wina Nizio Naturals z rocznika 2019,2020 i 2021 wytłumaczymy jak przebiegają procesy fermentacji, na czym polega tradycyjna metoda szampańska czy produkcja bardzo modnych win typu pét-nat. Dodatkowo poczęstujemy Was długo dojrzewającymi serami z mleka prosto od naszych owiec, krów i kóz!

Zwiedzanie winnicy kosztuje 150 zł/os – w sprawie rezerwacji prosimy o kontakt: recepcja@dworsanna.pl lub tel. 606 112 473

Organizujemy również prywatne oprowadzania.

Nasze wina

W naszej winnicy produkujemy wina szczepów takich jak: solaris, regent, seyval blanc, muscaris i johanniter, z których produkowane są naturalne i biodynamiczne wina spokojne, musujące oraz pét-naty. Nasze wina produkujemy w sposób całkowicie naturalny, dbamy o otaczające nas środowisko, nie używamy żadnej chemii – kochamy naturę i zwierzęta! Niesamowicie miło nam podzielić się z Wami naszymi produktami, które jest efektem ogromnej i szczerej pasji.

Nagrody:

  • Złoty Medal w Międzynarodowym Konkursie Galicja Vitis 2015, w którym brało udział 416 win z 11 krajów
  • Złoty Korek za wino musujące Johanniter 2016 oraz Brązowy Korek: Dwór Sanna Młody Pomarańcz 2018 w konkursie Polskie Korki 2019

 

Gdzie można znaleźć nasze wina stacjonarnie?

Restauracje:

Sklepy:

 

Bardzo dziękujemy Westwing za wyróżnienie i dostrzeżenie naszego Dworu Sanna, jako miejsca wartego odwiedzenia. Cieszymy się, że coraz więcej osób daje się uwieść romantycznej atmosferze naszych okolic i pięknem Roztocza.