Hotel

Dwór Sanna to miejsce, w którym łączymy naturę i ekologię z najwyższą jakością

Od samego początku, czyli od 2012 roku, naszą misją jest oferowanie Gościom unikatowych doświadczeń – możliwości zatracenia się w naturze i kosztowania produkowanego przez nas na miejscu wina. W tym miejscu tworzymy też rodzinną, ekologiczną farmę, z której pochodzą wysokiej jakości składniki dań serwowanych w hotelowej restauracji, np. warzywa, owoce czy rzemieślnicze sery. Hotel otulony jest zabytkowym parkiem o powierzchni 6 hektarów z wyjątkowym drzewostanem, historycznymi obiektami, prawie 4 kilometrami ścieżek spacerowych oraz stawami rybnymi i źródłem rzeki Sanny. Cała posiadłość to ponad 32 hektary zielonego terenu stanowiącego idealną przestrzeń do odpoczynku i wyciszenia.

Nasza historia

Historia Dworu Sanna rozpoczęła się na początku XIX wieku. Wówczas budynek pełnił funkcję dworu szlacheckiego. Zbudowany w latach 30. XIX wieku dwór przeszedł wiele przeobrażeń, przetrwał pożary i zmiany właścicieli. Pierwsze historyczne ślady dworu wiążą się z czasem powstania styczniowego (1863 r.), kiedy w okolicznych lasach ukrywali się powstańcy. Dwór przez wiele lat był własnością prywatną rodzin: Świdów, Mazurkiewiczów i Daltrozzo, jednak dekret PWKN z 1944 roku pozbawił rodzinę majątku. Tuż po wojnie dwór przekształcono w szkołę – kilka lat później mieściły się tu także dom nauczyciela, poczta, klub rolnika i przedszkole. Czas PRL przyniósł kolejną transformację i dwór przekształcono w PGR, następnie w spółdzielnię produkcyjną, a w połowie lat 70. został przejęty przez Związek Harcerstwa Polskiego i pełnił funkcję ośrodka szkoleniowo-wypoczynkowego.

Odnowa budynku przyszła wraz z nowymi właścicielami, czyli naszą rodziną. Dwór nabyliśmy w 2006 roku, kiedy był już bardzo zaniedbany i wymagał kompleksowego remontu. Przeprowadzając prace konserwatorskie, dbaliśmy, by zachować kształt oryginalnej bryły i wystroju architektonicznego. Zostało to docenione przez Lubelskiego Konserwatora Zabytków, który przyznał nam „Laur Konserwatorski” za wyróżniającą realizację konserwatorską. Stopniowo także powstała nasza winnica, w międzyczasie wyremontowaliśmy historyczne folwarki, założyliśmy farmę i za główny cel stawiamy sobie oferowanie naszym gościom unikatowego doświadczenia i możliwości zatracenia się w naturze.

Pokoje

Dwór Sanna to 4-gwiazdkowy hotel, w którym znajduje się 12 wygodnych i przestronnych pokoi o powierzchni od 16 do 42 m². Każdy inny, każdy wyjątkowy – jak nasi goście.
Dwór Sanna to też Folwark. Tuż przy ekologicznej farmie, blisko zwierząt, a co najważniejsze w bezpośrednim sąsiedztwie naszej winnicy oferujemy naszym Gościom 7 pokoi typu twin w rustykalnym stylu (idealnych dla przyjaciół).

Atrakcje

Dwór Sanna to miejsce, które stwarza wyjątkowe warunki dla odpoczynku na łonie natury. To także świetna baza wypadowa zarówno dla osób poszukujących aktywnego wypoczynku, jak i amatorów relaksu na łonie natury, lokalnej historii czy miłośników wina.

Opinie naszych gości

Spa

Wypoczynek w Dworze Sanna jest wyjątkowy także dzięki możliwości skorzystania z szerokiej oferty zabiegów gwarantujących stuprocentowe odprężenie i relaks. Goście do wyboru mają różnorodne masaże relaksacyjne, rytuały pielęgnacyjne wykorzystujące dobroczynne właściwości wina i winogron, a także krystalicznie czystej wody ze źródeł rzeki Sanna. Korzystamy z produktów najwyższej jakości, a wykwalifikowana kadra dba o Państwa zdrowie i prawdziwe ukojenie zmysłów.

Farma

Kochamy ekologię! Dbamy o otaczające nas środowisko naturalne – przyrodę i zwierzęta, ale też o swoje zdrowie, dlatego założyliśmy farmę. Sami uprawiamy warzywa i owoce w szklarni – bez jakichkolwiek oprysków, czy chemii. Mamy też małe pole, sad i przede wszystkim ciągle się powiększające stado zwierząt. Spotkacie u nas owce, kozy i konie – dzięki nim mamy pyszne sery, ale i miłe towarzystwo! Dążymy do tego, żeby nasza restauracja była w pełni samowystarczalna, a dania, które Wam serwujemy bazowały na tym, co sami wyhodowaliśmy i wyprodukowaliśmy.

Cennik

Sprawdź jak wyglądają ceny naszych apartamentów i pokoi przez cały rok!

Hotel przyjazny

Zwierzętom
Medytacji
Aktywnościom
Wędkowaniu