Restauracje lubelskie, wesela lubelskie | Dwór Sanna luksusowy hotel 58km od Lublina - rezerwuj online!

Newsletter

Winnica

 

 

Wino, winko, wineczko... każdy ma swój sposób by wyrazić nazwę tego zacnego trunku. Z pewnością wielu z Was degustowało wina pochodzące z różnych regionów świata, ale jak wielu próbowało wina  z prawdziwej polskiej winnicy? Winnica Sanna ? - to kolejny zaskakujący pomysł właścicieli dworu Elżbiety i Dariusza Nizio..

Winnica Dworu Sanna położona jest na północno-zachodniej części Roztocza pośród wąwozów, łąk i lasów w Wierzchowiskach Drugich 60 km od Lublina i 80 km od Zamościa.

Winnica znajduje się na wysokości 250 m n.p.m. na południowo-zachodnim i południowo-wschodnim stoku o nachyleniu około 35%. Dzięki temu winorośle mają dostęp do promieni słonecznych maksymalnie długo.

W dniu 11.05.2012 r na powierzchni 0,5 ha posadzono pierwsze winorośla. Początkowa ilość to 2400 sadzonek odmiany Regent (czerwone wino) i Solaris (białe wino).

Z roku na rok winnica powiększa się i rośnie na dzień dzisiejszy licząc 3h.Wina powstają ze szczepów Solaris, Regent, Seyval Blanc, Muscaris i Johanniter, a wszystkie grona zbierane są tradycyjnie - ręcznie.

Wino z Winnicy Dworu Sanna Solaris zostało docenione w Międzynarodowym Konkursie Galicja Vitis 2015 zdobywając drugie miejsce i Złoty Medal. W konkursie brało udział 416 win z 11 krajów w tym 145 win z Polski. Oprócz polskich byly wina ze Słowacji Czech ,Wegier, Niemiec ,Francji ,Włoch,Grecji, Słowenii i Portugalii.

 

Doskonałym miejscem do celebrowania chwil spędzonych w miłym towarzystwie i czerpania radości z wyśmienitego trunku jest Winiarnia mieszcząca sie w piwnicach Dworu Sanna. Kameralna atmosfera podziemi oraz bogata oferta winnic Starego Kontynentu i Nowego Świata sprawiają, że łatwo tutaj stracić poczucie czasu.

POBIERZ  KARTĘ WIN

 

 

 

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności

OK, zamknij