5-dniowe Szkolenie Serowarskie nocleg w Pensjonacie Folwark

David Asher to nasz główny mentor w podejściu do serowarstwa! 
Kim jest David Asher?
Naturalny serowar i czołowy orędownik produkcji serów z surowego mleka. Były rolnik i pasterz kóz z zachodniego wybrzeża Kanady, obecnie podróżnik dzielący się wiedzą, starszymi technikami, jak i nowoczesnym podejściem do serowarstwa. Uczy stosowania własnych kultur starterowych i naturalnej podpuszczki. David pomaga serowarom na całym świecie odzyskać tradycyjne sery. Bada także powiązania wszelkich fermentacji spożywczych oraz ważną rolę produkcji tradycyjnych serów na małą skalę we współczesnym świecie. Jest autorem książki „The Art of Natural Cheesemaking” i nadchodzącego „Milk into Cheese”.
Opis szkolenia: 
Od rozmnażania kultur po koagulację podpuszczką i produkcję – ten kompleksowy i praktyczny kurs obejmuje wiele aspektów naturalnego serowarstwa wiejskiego. Kursanci dowiedzą się, jak tradycyjne proste metody mogą prowadzić do bezpiecznej, skutecznej i smacznej produkcji sera z surowego (lub pasteryzowanego) mleka. Jak fermentacja naturalnego wina, piwa, zakwasu i nabiału są ze sobą powiązane. Odbędą się także dyskusje na temat konsekwencji produkcji sera z surowego mleka dla zdrowia ludzkiego oraz skomplikowanej etyki hodowli zwierząt.
Dzień 1. 
Nauczymy się tworzyć i pielęgnować kultury naszego sera. Zaczniemy od fermentacji mlecznej obejmującej: Clabber, Kefir, Amasi (afrykańskie piwo mleczne) i tradycyjny jogurt śmietankowy.
Dzień 2. 
Wykorzystamy kultury i podpuszczkę do produkcji świeżych serów mlekowych, takich jak Cream Cheese, Chevre i Faisselle, Geotrichum-candidum, Crottin, Valençay i Saint Marcellin.
Dzień 3. 
Sery podpuszczkowe, przygotujemy podstawowy twaróg, z którego można uzyskać wiele różnych stylów sera. Będziemy mogli przygotować z niego Mozzarellę, Queso Oaxaca i Burratę. Przyjrzymy się skórce, dzięki której można przekształcić świeży ser w dojrzały Camembert.
Dzień 4. 
Francuski ser pleśniowy Bleu d’Auvergne i zbadamy hodowlę niebieskiego grzybka, który nadaje temu serowi piękne niebieskie barwy. Nauczymy się również przygotowania metodą tradycyjną podpuszczki.
Dzień 5. 
Zrobimy ser alpejski, gdzie zobaczymy jak ta jedna metoda może ewoluować w wielu różnych kierunkach, w tym Tomme i Raclette. Zbadamy koncepcję mycia skórki i jego wpływ na ewolucję twardego sera, a z resztek serwatki przygotujemy porcję tradycyjnej Ricotty.
Pakiet zawiera: 
– 5-dniowe szkolenie serowarskie, 
– nocleg w Pensjonacie Folwark z wyżywieniem (śniadanie oraz lunch),
– zwiedzanie farmy Nizio Naturals
– degustacja win i serów Nizio Naturals.
*Cena różni się w zależności od miejsca noclegowego. 
*Ilość miejsc ograniczona. 
*Szkolenie w języku angielskim.
Indeks: Brak danych

3,100.00