Fiołek – Solaris 2021

Dekadencki Fiołek, to wino soczyste, gęste i intensywne – o pełnej aromatyce dojrzałych cytryn, jabłek, gruszki i kwiatów. Po chwili ujawniają się nuty marakui i agrestu. W smaku są wyczuwalne morele i nektarynki.  Przebijają się nuty pigwy i miodu, które ożywione są przez dobry poziom kwasowości. Fiołek jest bardzo zrównoważony, ale też zaskakujący. Elegancki, ale dziki – z długim, pełnym finiszem. 

Fiołek mimo swej delikatnej, zwiewnej i romantycznej nazwie może komponować się z wieloma daniami – w jego przypadku dozwolona jest poligamia – od słodkiej kuchni, do wytrawnej.  Świetny jest z serem pleśniowym, bisque z homara, deserami owocowymi czy pikantnymi potrawami tajskimi. Miodowe i kwiatowe aromaty Fiołka mogą dodać połączeniu z kremowo-jedwabistymi daniami (jak fois gras) wyjątkowego polotu. Idealnie uzupełni też smak suszonych moreli i karmelu.  Spróbujcie również z sernikiem na bazie ricotty – najlepiej z dodatkiem brzoskwiń, czy z tradycyjną szarlotką. 

Wina Nizio Naturals to ekologia zamknięta w butelce! 

Naturalnie mętne, niefiltrowane, bez dodatku cukru, czy siarczanów zaskakują zrównoważonym smakiem oraz bogactwem aromatów.

Na bazie gron z ekologicznej, biodynamicznej uprawy.

Z winnicy prowadzonej w sposób zrównoważony oraz z poszanowaniem okolicznej fauny i flory.

Indeks: 77660009-1-1-1-1-1

130.00 

SKU: 77660009-1-1-1-1-1 Kategorie: , Tag:
Rodzaj
Białe, słodkie